BT altyapınızın tüm sismlerini cihazlarını, trafiğini ve uygulamalarını izleyin.

PRTG, tanımlanmış IP aralıklarına ping yaparak ağ bölümlerini tarayabilir. Bu şekilde PRTG, çok çeşitli cihazları ve sistemleri otomatik olarak tanıyacak ve önceden tanımlanmış cihaz ve şablonlarından sensörler oluşturacaktır.

PRTG Maps ile istediğiniz tasarımda güncel izleme oluşturabilirsiniz. İzleme verilerinizle herkese açık haritalar oluşturabilirsiniz.Ağınıza ihtiyacınız olduğu gibi göz atın.

WhatsUp Gold, Amazon Web Services ve Azure sunucuları dahil olmak üzere bulut ortamlarını hizmetlerinizin kendi yerel API'sı aracılığıyla topladığı her metriğin durumunu ve performansını izleyebilir, raporlayabilir ve uyarırsınız. Bu, yalnızca bulut kaynak kullanımını izlemenize izin vermekle kalmaz, aynı zamanda bulut faturalandırmasını izlemenize ve bu raporu basit bir kontrol panalinde göztermenize olanak tanır. WhatsUp Gold'u uzun vadeli trendleri izlemek için kullanın.

/ Yazıcı Log Tutma YazılımıGMP Bilgisayar'ın, yazıcı ve bilgi güvenliği konusunda sizlere sunduğu yazılımsal çözümüdür. İstenirse çıktısı alınan dökümanlar, sistem yöneticisinin belirlediği alana kayıt yapabilmektedir. Hangi yazıcıdan, kaç suret, kaç sayfa çıktı alındığının takibini yapar. Marka bağımsız çalışmaktadır. Ağ yazıcılarını, direk istemcinin USB ve LPT portuna bağlı yazıcıları desteklemektedir. Yazıcılarınızda oluşan alarmları sistem yöneticisine mail aracılığıyla aktarabilmektedir. 100 çeşit raporlama yapabilmektedir. %30 - %40 kağıt ve toner tasarrufu sağlamaktadır.

WAF YAZILIMI

WAF- Web Application Firewall 7. katman trafiğini inceler, alarm oluşturur, reddeder veya izin verir.
Web uygulamalarını IDS/IPS/FW'nin görmediği belirli güvenlik açıklarından korur.

- Distributed Denial of Service - Dağıtık Servis Dışı Bırakma Atak Önleme.
- Sitenizin hızını arttırmakla kalmaz dışarıdan gelen yoğun saldırılara karşı sitenizi korur.
- IPv6 ve IPv4 üzerinden aynı ve/veya farklı veri merkezlerine yük dengeler.
- Anycast altyapımızla yetkin DNS servisi


Neden WAF?


- Açık kaynak kodlu çözümlerin üzerine geliştirilmiş milli ve yerli yazılım.
- DNS Redşrection kullanarak ağ üzerinden web sitesi trafiğini yeniden yönlendirerek çalışır.
- Sistem üzerinden trafik gönderildikten sonra SQL Injection ve Cross Site Scripting gibi web uygulama saldırılarını analiz eder.
- Zararlı trafik engellenerek web sitesine gönderilmez.
- İçerik dağıtım ağı (CDN) tarafından hızlandırılarak web sayfalarının daha hızlı yüklenmesi sağlanır.
- Güvenlik olaylarını gerçek zamanlı gösterir ve yöneticilerin saldırı uyarılarını ayrıntılı bir şekilde inceleyebilmelerini sağlar.
- Türkçe arayüz kullanılır.
- İstatistik ve detaylı raporlama-Detaylı loglama.
- Özelleştirilebilir ekranlar ve grafikler.
- Belirlenecek koşullarda e-mail ve SMS ile uyarı.
- SIEM entegrasyonu.


Acronis Backup
Acronis Backup, verilerinizin her zaman kullanılabilir olmasını sağlayarak iş operasyonlarınızı çalışır durumda tutar. Rensomware saldırılarına karşı verileri proaktif bir şekilde koruyarak ve anında geri kazanımlarla, en kısa RTO'yu bile karşılayacağınız, operasyonel kesintileri, üretkenlik kaybını, enfeksiyonların ve kurtarma çabalarının neden olduğu maliyetli arıza sürelerinin önlenmesi açısından önemli bir yazılımdır.


Neden Acronis Backup?
İşletmeler önemli verileri kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabilir. Kaybedilen veriler, maliyetli aksama süresine, müşteri memnuniyetizliğine, yasal cezalara ve kayıp gelirlere yol açar. Sonuç olarak, BT profosyonelleri son derece yüksek beklentileri karşılamalıdır.
Acronis Backup, günümüzü taleplerini karşılayan veri koruması sağlar. İşinizi çalışır durumda tutar, herhangi bir iş yükünü korur, sınırsız ölçeklendirme yapar ve size para kazandırır.

LOG COLLECTOR

Event Monitor

LogCollector, bir BT ağ altyapısının etkili bir şekilde izlemesi ve yönetilmesi için hazırlanmış bir yazılım çözümüdür. Özellikle iç tehditlerin ortaya çıkarılması ve önlenmesinin yanı sıra, BT maliyetlerinin azaltılması, kurumsal iş verimliliğin artırılmasına ciddi katkılar sağlamaktadır. LogCollector, ağ güvenlik ve verimliğini artırmak, T.C. 5651 sayılı yasaya uyumlu olmak isteyen kurum ve kuruluşların kullanabilecekleri bir yazılım aracıdır.

Active Directory Monitor

"LogCollector Active Directory Monitor", kullanıcılar tarafından Microsoft Windows Active Directory sunucularında yapılan değişiklik girişimlerini gerçek zamanlı olarak izleyen, kaydeden ve analiz etmenizi sağlayan bir yazılım çözümüdür. Böylece, Etki Alanı sunucusu (DC) üzerinde yapılan değişiklikleri kontrol altına alarak kontrolünüz dışındaki girişimleri saptama ortamı oluşturmuş olursunuz.

Print Monitor

"LogCollector File Monitor", kullanıcılar tarafından Microsoft dosya sunucularında yapılan değişiklik girişimlerini izleyen, kaydeden ve analiz etmenizi sağlayan bir yazılım çözümüdür. "LogCollector File Monitor", zamanlı raporlar ve alarm mekanizması sayesinde yapılan değişikliklerden anında haberdar olmanızı ve proaktif çözümler geliştirmenize olanak sağlamaktadır.

File Monitor

"LogCollector Print Monitor", Microsoft Windows yazıcı sunucuları üzerinde kullanıcıların yazdırma faaliyetlerini gerçek zamanlı olarak izleyen, kaydeden ve analiz etmenizi sağlayan bir yazılım çözümüdür. Böylece hangi kullanıcının, hangi yazdırma sunucusunda, hangi dosyayı, ne zaman, kaç sayfa/kopya yazdırdığı bilgisini kayıt altına alıp gerektiğinde analiz edebileceğiniz bir ortam oluşturmanıza, dolayısıyla kurumsal güvenliğinizin artırılmasına ve maliyetlerin azaltılmasına katkı sağlamaktadır

Log Store

"LogCollector LogStore" teknolojisi, gerçek zamanlı izleme ile sistemlerinizin güvenlik ve bekasını takip olanağı sunar. LogStore, ağ cihazları, güvenlik duvarı, yetkisiz giriş tespit ve engelleme sistemleri,işletim sistemleri, uygulama ve donanım değişiklikleri, ağ trafiği gibi çeşitli kaynaklardan günlük kayıtlarını toplar, birleştirir ve analiz edilebilir duruma getirir.

Veeam Backup & Replication
Yeni Veeam Backup & Replication, tüm sanal, fiziksel ve bulut tabanlı iş yükleriniz için Hiper-Erişebilirlik elde etmenize yardımcı oluyor. Tek bir konsollar tüm uygulamarınızı ve verilerinizi hızlı, esnek ve güvenilir yedekleyebilir, kurtarabilir ve replike edebilirsiniz.

Veeam her tür buluttaki tüm uygulamalar ve veriler için Hiper-Erişilebilirlik sunarak karmaşıklığı azaltıyor ve geleneksel yedeklemeyi geride bırakıyor. Veeam, tüm uygulamalar ve veriler için düşük kurtarma zamanı ve noktası hedefleri için SLA'larııza uymanızı sağlıyor.

Daha güçlü yedekleme ve kurtarmayla daha hızlı hareket ederek daha hızlı kurtarın

- Sanal, fiziksel ve bulut tabanlı iş yüklerini tek konsoldan yönetin

- Microsoft Exchange, SharePoint ve Active Directory için hızlı, öğe seviyesinde kurtarma ve e-bulma

- Oracle veritabanları ve SQL Server veritabanları için işlem düzeyinde geri yükleme

- Dünyanın önde gelen depolama sağlayıcıları için Depolama Snapshot'larından yedekleme ile RPO'ları düşürme ve 50 kat daha hızlı yedekleme

- Tek tıkla site yük devretme ve yeniden çalışma özellikleriyle felaket kurtarma ve kesintisiz iş sürekliliği

- Hizmet sağlayıcı üzerinden Veeam Cloud Connect sayesinde tam entegre, bulut tabanlı felaket kurtarma ve buluta hızlı güvenli yedekleme

- Her yedek ve replika için her zaman kullanılabilinen otomatik kurtarılabilirlik testi

- Yerleşik Wan hızlandırma ile yedekleri ve replikaları, standart dosya kopyalamaya kıyasla iş yeri dışına 50 kata daha hızlı taşıma

- Sınırsız Scale-Out Backup Repository, Doğrudan Depolama Erişimi ve yerleşik veri tekilleştirme/sıkılaştırma özellikleri.


vmware vSphere
vSphere, Hibrit bulutunuz için verimli ve güvenli platform vSphere, dijital ekonomide hibrit bulut ve başarıya dönüşümü hızlandıran iş çevikliği için güçlü, esnek ve güvenli bir temel sağlar. Hibrit bulut genelinde ortak bir işletim ortamında uygulamarınızı çalıştırmanıza, yönetmenize, bağlamanıza ve güvenceye almanıza yardımcı olur. vSphere ile, yeni iş yüklerini destekleyebilir ve altyapınızın büyüyen ihtiyaçları ve karmaşıklığına ayak uydururken durumları kullanabilirsiniz.vmware vCenter Server
vmware vCenter Server, vmware vSphere ortamlarınızı yönetmek için merkezi bir platform sağlar. Hibrit bulut üzerinden sanal bir altyapıyı güvenle oluşturmanızı ve sunmanıza olanak verir.
vCenter Server Ne Yapar?
- Basit Dağıtım
- Proaktif Optimizasyon
- Merkezi Kontrol ve Görünürlük
- Yönetim
- Uzayabilirlik